49er Team Polska

Weymouth 5 czerwiec godzina 9:52. Łukasz z Pawłem przygotowują się do kolejnych wyścigów regat Pucharu Świata Sail for Gold. Dzisiaj są w niebieskiej grupie eliminacyjnej. Start jest zaplanowany na godzinę 13:00. Zapowiada się wietrzny i deszczowy dzień. Do końca regat będą już tylko takie warunki.

Pomimo, że woda zalewa nas od dołu i z góry, nasze nastroje są doskonałe. Cały czas nasza praca ukierunkowana jest na ciągły postęp. Dwa lata temu, kiedy zaczynaliśmy nasze treningi w gronie trzech załóg 49er Team Polska, problemem było zrobienie najprostrzych manewrów. Przez dwa lata wszystkie trzy załogi stały się konkurencją dla najlepszych w międzynarodowej flocie klasy 49er.

Jak przed każdymi Igrzyskami Olimpijskimi, a po zakończonych eliminacjach do tych regat, większa uwaga skierowana jest załogom startującym właśnie w Igrzyskach. Nie ma w tym nic dziwnego. Tak jest w przypadku wszystkich krajów. Nie oznacza to jednak, że pozostali nic w tej chwili nie robią. Zawodnicy naszego teamu mają w tym roku jeszcze kilka startów. Czeka ich Olympiccup w Olsztynie – 22-24.06, Lotto Cup w Gdyni – 10-13.07 oraz Mistrzostwa Europy we wrześniu na Gardzie.

Jak widać mamy co robić. Poza tym zawodnicy całego 49er Team Polska podejmują działania medialne i marketingowe. Celem wszystkich tych czynności jest zapewnienie ciągłości szkolenia w kolejnych latach, aż do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janerio w 2016 roku. Na przygotowanie sie do tej imprezy nie jest jeszcze za póżno:).

Pozdrawiam

Paweł Kacprowski

 

 

 

Skomentuj

Komentarze

  1. Marsjanin

    Grunt to pozytywne nastawienie!

    :)

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*