Wyścigi fazy finałowej w toku.

Wczoraj zakończyły się eliminacje. Do grupy złotej spokojnie awansowali Łukasz Przybytek  z Pawłem Kołodzińskim. Tomasz Januszewski z Jackiem Nowakiem żeglowali dobrze, ale tuż przed metą ostatniego wyścigu eliminacyjnego zaliczyli wywrotkę i zamiast na miejscu 12 ukończyli ten wyścig na miejscu 22 i tym samym znaleźli się w grupie srebrnej.

W grupie złotej ścigało się dzisiaj 31 łódek. Po wczorajszym silnym wietrze pozostało tylko wspomnienie. Komisja regatowa z wielkim trudem zrobiła dwa wyścigi. Zajęło jej to ponad 6 godzin. Słabiutki zanikający wiatr dawał się wyczuwać tylko nielicznym załogom. Całe szczęście, że nasi zawodnicy potrafili dobrze żeglować w tych warunkach i przypłynęli na metę na 12 i 9 miejscu. Ogólnie zajmują obecnie 7 miejsce.

Tomek z Jackiem w swojej grupie przypłynęli na miejscu drugim. Wygrali Rosjanie i to oni jutro będą załogą, która od jutra ściga się w złotej grupie. Jeśli po jutrzejszych wyścigach Tomek z Jackiem będą liderami srebrnej grupy to awansują do repasaży i będą mieli szansę na poprawę swojej lokaty.

Na jutro zapowiadany jest silniejszy wiatr ale ma wiać też od brzegu więc będą szkwały, zmiany i duże przetasowania w stawce zawodników. Wszystko jest możliwe.

Trzymajcie kciuki

Paweł Kacprowski

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*