Arenal Training Camps Trophy zakończone!

Od piątku do niedzieli mieliśmy okazję pościgać się w dobrze obsadzonych regatach. Wystartowało ponad 30 łódek. Wśród nich były: najmocniejsza ekipa Wielkiej Brytanii, Duńczycy, Niemcy, Szwedzi i wiele innych krajów. Polskę reprezentowały 3 załogi. Rozegrano 10 wyścigów. Każdego dnia mieliśmy inne warunki wietrzne. Pierwszego dnia wiał bardzo zmienny wiatr od brzegu. Drugiego dnia pływaliśmy przy wietrze z kierunków południowych o sile od 7 do 14 węzłów. Dzisiaj mieliśmy ten sam kierunek co wczoraj, ale siła wiatru dochodziła nawet do 19 węzłów, a spora fala czyniła żeglowanie jeszcze przyjemniejszym.

Podczas tych regat sprawdzaliśmy przede wszystkim prędkości łodzi. Jako, że były to regaty treningowe, to nie wszyscy traktowali je poważnie i często ruszali zbyt wcześnie. Nie było chyba wyścigu, który nie zostałby puszczony bez dużego falstartu, co nie daje mi szans na dobrą ocenę i analizę poszczególnych załóg w tych wyścigach. Miejsca chłopaków jednak pokazują ich duże mozliwości.

Marcin Czajkowski z Jackiem Piaseckim zajęli 6 miejsce, Łukasz Przybytek z Pawłem Kołodzińskim 9 miejsce, a Tomek Januszewski z Jackiem Nowakiem 14 miejsce.

Pełne wyniki poniżej:

http://www.arenaltrainingcamps.com/en/default/arenal-training-camp-trophy

 

Jutro wracamy do domu. W Polsce spędzimy tydzień i znów wrócimy tu na Majorkę, aby powalczyć w Pucharze Świata – pierwszej eliminacji krajowej do Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

Bądźcie z nami,

Paweł Kacprowski

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*